Lubomír Krupka - Falešné bankovky /Falschgeld/

Obrázek k článku Lubomír Krupka - Falešné bankovky /Falschgeld/ - IMG_1418 Obrázek k článku Lubomír Krupka - Falešné bankovky /Falschgeld/ - IMG_1408 Obrázek k článku Lubomír Krupka - Falešné bankovky /Falschgeld/ - IMG_1410

Pro své potěšení, pro své přátele, bibliofily, mecenáše, příznivce a s laskavou podporou Deutsche Bundesbank v roce 2017 vydal, grafickou úpravu, ruční sazbu písmem Gill sans extra bold Monotype, tisk, zhotovil a 6 ilustracemi doprovodil Lubomír Krupka. Překlad do němčiny Hana Hadas. Vytištěno 10 číslovaných a 7 autorských výtisků na ručně čerpaném, melírovaném papíru LMK.

Cena: 4.500,- Kč

 

Ukázka:

Pocházím ze Šumavy, narodil jsem se ve Stubenbachu, tam byl život sám o sobě dost drsnej a taky jsem svý rodiče moc neposlouchal, neměli na mě čas pro samou práci, zrovna tak i pro bábu s dědkem jsem byl protivnej parchant a pro samý povinnosti doma na školu moc času nezbejvalo a proto to taky tak vypadalo. Tátův řemen jsem měl věčně obtisknutej na zadnici a když došlo v tom správným věku na lámání chleba, tak mě táta strčil do učení do papírny ke starýmu Egerthovi. Skoro bych řek, že to bylo za trest a záhy jsem poznal, že to bude dost drsný.